Príručka pre prechladnutie

Váša príručka pre prechladnutie: Všetko, čo potrebujete vedieť o prechladnutí

Najskôr niekto kašle alebo kýcha, potom čoskoro celá kancelária, oddelenie alebo triedy v škole: každý občas prechladne (chrípková infekcia), niektorí dokonca viackrát do roka. Príčinou sú vírusy spôsobujúce prechladnutie, ktoré spôsobujú infekciu horných dýchacích ciest s typickými príznakmi prechladnutia. Aj keď sa infekcii nedá celkom vyhnúť, vírusom ju môžeme aspoň skomplikovať. A čo keby sme sa tak jedného zbavili? S našimi tipmi, ako prenachladnúť a nebojovať proti prechladnutiu si môžete tento boj uľahčiť.

 

 

Zabráňte prechladnutiu

Nie vždy je možné vyhnúť sa patogénom, ktoré spôsobujú prechladnutie. Najmä, keď je daždivo a chladno ... 

Čítajte ďalej

Čo pomáha proti prechladnutiu v lete, na jar, na jeseň a v zime? Sezónne rady

Vírusy spôsobujúce prechladnutie nepoznajú nič také, ako letné prázdniny alebo vianočný čas - preto ich teoreticky môžeme chytiť kedykoľvek. Nasledujúce rady pri prechladnutí môžu byť užitočné:

Jarná nádcha: prechladnutie alebo alergia?

Ak na jar trpíte výtokom z nosa a slzia vám oči, nemusia to byť hneď príznaky prechladnutia.Keď začnú kvitnúť rastliny a vo vzduchu začne lietať peľ, môžu to byť príznaky alergie. Nakoľko sú tieto príznaky podobné, často nie je ľahké určiť, či sa jedná o prechladnutie alebo alergiu.

Nachladnutie v lete

V lete nádcha? Nie je to až také neobvyklé: letná chrípka - známa tiež ako „choroba voľného času“ - sa navyše vyskytuje často počas zaslúžených dovoleniek. To je prípad, keď každodenný stres zvyčajne ustúpi a imunitný systém si vyžaduje čas. Aby nedošlo k zlyhaniu a aby ste boli pripravení na príznaky prechladnutia alebo chrípky, je najlepšie pridať GripVis priamo do kontrolného zoznamu vašej lekárničky.

Pred jesennými nástrahami prechladnutia

S nástupom jesene zo stromov neopadáva len lístie, ale aj teploty - teplé leto skončilo. Tieto teplotné rozdiely by ste nemali podceňovať. Samotný chlad sa zvyčajne nepovažuje za príčinu prechladnutia, ale môže oslabiť imunitný systém a uľahčiť tak vírusom spôsobujúcim prechladnutie ho prekonať. Ak budete dodržiavať niektoré odporúčania pri prechladnutí, ako je napríklad posilnenie imunitného systému zdravou stravou, teplé oblečenie, pravidelné umývanie rúk alebo znižovanie stresu, môžete byť od ďalšej vlny prechladnutí ušetrený.

Prechladnutie v zime: Pomáhajú antibiotiká?

Škriabe vás v hrdle, tečie vám z nosa - keď ste prechladnutý, môžete sa cítiť skutočne chorý. Napriek tomu sa antibiotiká používajú iba v ojedinelých prípadoch. Pretože proti vírusom spôsobujúcim prechladnutie lieky nič nezmôžu. Iba v prípade, že sú prítomné aj baktérie, má zmysel ich použiť.