GripVis® nosový sprej

Mechanizmus účinku 

Carragelose® vytvára ochranný film na povrchu sliznice nosa, ústnej dutiny a hltana, čím zabraňuje prichyteniu vírusov na sliznicu.

Ako vznikajú vírusové infekcie dýchacích ciest?
Infekcie horných dýchacích ciest sa do tela dostávajú nosom a hrdlom.

Počiatočná replikácia vírusov nastáva v mieste, kde sa dostanú do tela. Dýchacie cesty sú kľúčovým miestom vstupu vírusov do tela. Vírusy, ktoré infikujú náš organizmus cez dýchacie cesty, sa prichytia na špecifické receptory v epitelových bunkách. Po začiatku infekcie dýchacích ciest zostáva veľa vírusov, ktoré spôsobujú respiračné príznaky, lokalizovaných (napr. rinovírusy, parainfluenza a chrípkové vírusy), zatiaľ čo iné pôsobia systémovo (napr. vírusy osýpok, ovčích kiahní a vírusy rubeoly) tým, že sú transportované lymfou a krvnými cievami do ďalších orgánov, kde sa ďalej množia v ich bunkách, čo spôsobuje príznaky infekcie týchto orgánov.

 

Liečba prechladnutia je hlavne symptomatická. Pri prechladnutí antibiotiká nie sú indikované a antivírusové lieky na vírusy spôsobujúce prechladnutie neboli doteraz vyvinuté. Pri preachladnutí sa podáva symptomatická liečba, ktorá môže znížiť horúčky a zmierniť príznaky zápalu.

Carragelose® vytvára ochranný film na sliznici nosa, ústnej dutiny a hrdla, 
čím zabraňuje prichyteniu vírusov na sliznicu.

Carragelose® účinkuje prostredníctvom mechanizmu, ktorý zabraňuje vírusu aby sa naviazal na bunku alebo do nej prenikol tým, že vírus obalí skôr, ako sa na bunku sliznice prichytí.

Toto znižuje množstvo vírusov vymytím nosa u pacientov so začiatočnými príznakmi prechladnutia, a tým zmierňuje príznaky prechladnutia.