GripVis®
Nosový sprej

Používaním GripVis od objavenia sa prvých príznakoch infekcie chránite nielen seba, ale aj tých, ktorých máte radi! GripVis pomáha vášmu telu zastaviť vírus spôsobujúci prechladnutie skôr, ako sa rozšíri. GripVis po aplikácii okamžite vytvorí ochrannú vrstvu na sliznici nosa, čím zníži šírenie a rozmnožovanie vírusov spôsobujúcich prechladnutie.

Pocítiť úľavu a zamerať sa na to, čo je pre vás skutočne dôležité!

Na čo sa GripVis nosový sprej používa?

 GripVis nosový sprej môže skrátiť trvanie ochorení podobných chrípke a zmierniť závažnosť príznakov prechladnutia. GripVis nosový sprej môže znížiť možnosť vzniku novej infekcií a návrat  príznakov prechladnutia spôsobeného vírusmi.

Nosový sprej GripVis zvlhčuje sliznicu nosa a tým podporuje prevenciu a liečbu všetkých ťažkostí vyplývajúcich zo suchej a podráždenej sliznice nosa. 

Čo obsahuje GripVis nosový sprej?

GripVis nosový sprej je číry, bezfarebný, viskózny roztok bez zápachu. 
1 ml roztoku obsahuje 1,2 mg karagenanu iota (Carragelose®), 0,4 mg karagenanu kappa,
chlorid sodný a čistenú vodu.

Aké sú vlastnosti GripVis nosového spreja?

GripVis nosový sprej vytvára zvlhčujúci ochranný film na sliznici nosa. Táto tekutá vrstva slúži ako fyzická bariéra proti vonkajším vplyvom, a tým sa môže zabrániť bežnému prechladnutiu a vírusovým ochoreniam  podobných chrípke.

Nos je najčastejšou cestou, kadiaľ sa do tela dostávajú vírusy, ktoré spôsobujú prechladnutie a ochorenia podobné chrípke. Medzi takéto vírusy patria napríklad rinovírusy a koronavírusy. Ak vírusy preniknú do nosa, môžu sa prichytiť na nosovej sliznici a infikovať bunky sliznice, kde sa množia a šíria. To vyústi do príznakov typických pre prechladnutie, ako sú upchatý nos alebo výtok z nosa,bolesť hrdla a/alebo bolesť hlavy, kašeľ atď.

V počiatočných štádiách ochorenia sa často nedá s určitosťou rozlíšiť medzi prechladnutím a chrípkou. Chrípka je potenciálne závažné ochorenie, pričom konečnú diagnózu má určiť lekár.

GripVis nosový sprej obsahuje Carragelose®, výťažok z morských červených rias. Carragelose® má dva hlavné účinky.

GripVis nosový sprej vytvára na sliznici nosa ochrannú bariéru proti vírusom spôsobujúcim prechladnutie. Prechladnutie a ochorenia podobné chrípke spôsobuje množstvo vírusov, ako napr. rinovírusy a koronavírusy. Carragelose® nešpecificky obaľuje vírusy spôsobujúce prechladnutie a zabraňuje tak ich prichyteniu na sliznicu. Tým sa znížuje rozmnožovenie a šírenie vírusov infikujúcich dýchacie cesty.

Nosový sprej GripVis vytvára zvlhčujúci ochranný film. Vďaka pôsobeniu Carragelose® zostáva táto vrstva na nosovej sliznici dlhšie a slúži ako fyzická bariéra proti vonkajším vplyvom. Táto fyziologická zvlhčujúca vrstva podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu proti vírusom spôsobujúcim prechladnutie.

Dostupnosť GripVis®

Nosový sprej GripVis môže skrátiť trvanie ochorení podobných chrípke a zmierniť závažnosť príznakov prechladnutia.
Nosový sprej GripVis môže znížiť možnosť vzniku novej infekcie ako aj návrat príznakov prechladnutia spôsobeného vírusmi.

GripVis® dostupný vo vašej lekárni alebo online.

 

Dostupnosť GripVis®